Mp3'ünLerin Evi ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mp3'ünLerin Evi ...

KaliteNin YeNİ Vek Tek AdreSİ

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2 yıl önce bir Ramazan ayı…

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Dua
Admin
Admin
Dua
mp3evin Forum Ekibi...
Lakap : Dua
2 yıl önce bir Ramazan ayı… Vide
MesajKonu: 2 yıl önce bir Ramazan ayı… 2 yıl önce bir Ramazan ayı… EmptyÇarş. Ara. 24, 2008 8:47 pm

Benim kendime has bir çiçekçi dükkanım vardı.Ve dükkanımın karşısında bir otobüs durağı vardı.Otobüs durağında sürekli oturan,aynı zaman da akıl sağlığı ayrıca evi olmayıp sokaklarda yaşayan 45 yaşlarında kimsesiz bir bayan vardı.
Her gün evime gittiğim zaman yastığıma başımı koyduğumda; hep o kimsesiz akli dengesi olmayan bayanı düşünüyordum.Ve bir gün karar verdim; esnaf arkadaşlarla görüştüm, yardım toplayıp bu bayanı hamama götürmek istedim.Ve bu bayan 10 yıldır hiç yıkanmamış.Hamam akli dengesi yerinde olmayan birisini kabul etmedi.Ve ben bu duruma çok üzülüyordum. Ve yine bir gün karar verdim, dükkanda arkada bir lavabom vardı.Arkada bu kadını yıkayacaktım.Her şeyi ayarladım, suları kovalara doldurdum, şampuan ve yeni giysiler aldım. Ama geriye kalan tek şey sadece o bayanı dükkana nasıl getirebileceğimdi…
Çünkü çok hırçındı.Cesaretimi toplayıp Allah’ın yardımıyla bayanın yanına gittim.Elini tuttum.Seni yıkayacağım dedim.İnce bir sesle “yok” dedi.Ben ona Ramazan ayı olduğunu temiz olması gerektiğini anlatmaya çalıştım.Kabul etti,elimden tutup dükkana geldi.Üstündeki giysileri çıkarıp onu yıkamaya başladım.Gördüğüm manzara karşısında şok olmuştum.Ellerim bileklerime kadar simsiyah kir içinde kalmıştı.Ama çok mutluydum.Çünkü 10 yıldır yıkanmamış ve akli dengesi yerinde olmayan bir bayana yardımcı oluyordum.Ve bu bayandan hiç ses çıkmıyordu.
O anda kendi vücudumda bir titreme hissettim.Kadını ben yıkamıyordum, sanki birkaç melek inmiş onlar bana yardımcı oluyordu.Yıkanma bittikten sonra bu bayanın bana söylediği tek bir şey vardı:

- “Allah senden razı olsun.”

O günden sonra bir daha anladım ki Allah cümle Müslümanları darda koymasın…
SerSeri
Yönetici
Yönetici
SerSeri
mp3evin Forum Ekibi...
Lakap : İbo
2 yıl önce bir Ramazan ayı… Vide
http://mp3evin.1forum.biz
MesajKonu: Geri: 2 yıl önce bir Ramazan ayı… 2 yıl önce bir Ramazan ayı… EmptyPerş. Ara. 25, 2008 12:52 pm

Teşekkürler

2 yıl önce bir Ramazan ayı…

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası